Wanneer is een huis verkocht onder voorbehoud?

Wanneer is een huis verkocht onder voorbehoud?
02 jun. 2020·
Leestijd:

Onze binnendienst krijgt vaak de vraag waarom een woning die al wel verkocht is onder voorbehoud nog steeds te koop staat op funda. Dat kan verwarrend overkomen, maar de verklaring van deze situatie is heel duidelijk.

3 dagen bedenktijd

Zodra zowel de verkoper als koper het eens zijn over de verkoopprijs van de woning is er een mondelinge overeenstemming. Dit betekent nog niet dat de woning direct wordt gelabeld als verkocht onder voorbehoud op funda. Wat hiervoor moet gebeuren is het ondertekenen van de koopacte door zowel de verkoper en de koper. Zodra dit getekend is gaan de drie dagen bedenktijd in voor de koper. Tijdens deze dagen mag de koper, zonder reden, van de koop afzien. Zijn deze drie dagen verlopen zonder bericht van de koper? Dan is de woning officieel verkocht onder voorbehoud en wordt de status gewijzigd op funda.

Maar wat betekent 'verkocht onder voorbehoud' nu eigenlijk?

Dit betekent dat de woning verkocht is, maar wel onder bepaalde voorwaarden. Een aantal bekende voorbehouden zijn financiering, bouwkundige keuring en verkoop van eigen woning. Deze voorbehouden worden duidelijk opgenomen in het koopcontract. Stel dat de koper zijn financiering niet rond krijgt, dan moet hij een afwijzing van de geldverstrekker aanleveren om de koop te ontbinden.

Tip van de makelaar

‘Verkocht onder voorbehoud’ betekent dus dat de verkoop nog niet definitief is. Daarom geven wij als tip; zie jij een mooi huis voorbij komen met het label ‘verkocht onder voorbehoud’? Laat dan toch altijd de betreffende makelaar weten dat je interesse hebt. Gaat de verkoop onverhoopt niet door? Dan kan jij de nieuwe eigenaar worden van die woning!

Andere interessante nieuwsartikelen

Waarom wachten op het perfecte huis je juist tegenwerkt

Je scrolt nog één keer door het woningaanbod. Het ene huis heeft een mooie keuken, maar mist een tuin. Dat andere huis ligt perfect, maar voelt net niet goed. En dan is er die ene woning die bijna alles heeft… En toch ontbreekt er iets onbestemds. Het gevoel van liefde op het eerste gezicht.

Dus wacht je. Op iets beters, completers. Op die schot in de roos.

Klinkt logisch, want een huis kopen is geen kleine beslissing. Maar juist dat blijven zoeken naar het perfecte plaatje kan je ongemerkt tegenwerken. Want terwijl jij twijfelt, verandert de markt.

Lees mee waarom wachten op het perfecte huis je kansen juist verkleint. En hoe je juist wel tot een keuze komt die goed voelt en kloppend is.

Lees verder 25 mei 2026

Wat zien kopers tijdens een bezichtiging?

Je hebt je huis aangemeld. De foto's zijn gemaakt. De bezichtigingen staan in de agenda. Nu is het wachten op een goed bod.

Maar wat zien kopers eigenlijk als ze door jouw voordeur stappen? En misschien nog belangrijker: wat zien ze wat jij allang niet meer ziet, omdat je er al zo lang woont?

In deze blog lees je waar kopers bewust én onbewust op letten, en welke details je een flink bedrag kunnen kosten als je ze negeert.

Lees verder 24 apr. 2026
Back to top